Vartotojo vardas
Slaptažodis
Pamiršote slaptažodį?
Ieškantiems darbo   REGISTRUOTIS   Įvesti CV   Darbo skelbimai
 
KARJEROS SEKTORIUS

Kas yra gyvenimo aprašymas?

Lotynų kalbos žodžiai Curriculum Vitae (sk. kurikulium vytė) reiškia gyvenimo kelią, t.y. jo aprašymą, biografiją. Ši sąvoka vartojama visame pasaulyje, Lietuvoje vis dažniau aptinkamas lietuviškas pavadinimas - gyvenimo aprašymas (reziumė).

Gyvenimo aprašymas - tai pirmasis prisistatymas darbdaviui, kuriame turi būti pateikiama Jūsų asmeninė informacija, išsilavinimas, darbo patirtis ir asmeniniai gebėjimai ir kompetencijos. Gyvenimo aprašymas nupiešia pirminį vaizdą apie Jus, dėl to turite pasistengti jį rašydami. Perskaitykite kelis kartus, naudokite lietuviškus simbolius, stenkitės jokiu būdu nepalikti gramatinių klaidų - tai pirmas požymis, kad esate nekruopštus ar neraštingas. Taip pat svarbu nepadaryti loginių klaidų ir sutvarkyti dokumento stilių.

Gyvenimo aprašyme nesistenkite kuo detaliau aprašyti savęs, čia turi būti tik tai, kas svarbiausia, pagal pirminius duomenis darbdavys atrinks tinkamus kandidatus. Pabrėžkite savo privalumus prieš kitus, jie turi būti unikalūs.

Gyvenimo aprašyme nuotrauka yra būtina, nes tai yra Jūsų identifikacinis dokumentas, pagal kurį yra nustatoma ar tas asmuo atėjo į pokalbį, be to, Jūsų gyvenimo aprašymas segamas kaip svarbus dokumentas asmens byloje. Kalbant apie savo asmenines savybes turite išsakyti privalumus, kurie padėtų laimėti šią kovą, kovą su Jūsų konkurentais, kandidatais į tą pačią darbo vietą.

Gyvenimo aprašyme informacija turi būti išdėstyta aiškiai ir nedviprasmiškai. Tiksliai nurodykite savo kontaktus duomenis: el. pašto adresą, telefoną, adresą. Labai svarbu yra pateikiamų duomenų teisingumas, nes jei darbdavys patikrins duomenis ir jie nepasiteisins tai pakenks tik Jums patiems. Įvardinus rekomendacinius asmenis yra būtina pateiktą informaciją nuolatos atnaujinti ir patikslinti.
VIP skelbimai
 
Apie mus Paslaugos Kontaktai Partneriai / klientai Klausti / siūlyti